Aerostat Down 7.0 Ultra Mat Wide Regular

Inovativní nafukovací karimatka s péřovou výplní, která ti poskytne komfortní spánek až do -40 °C. To vše při nízké váze, malém objemu a recyklovaném materiálu.
Zobrazit celý popis
ME-006234_Aerostat_Down_7_0_Ultra_ME-01556_Hunt_Green_Full_Side-9852
Barva: Hunt Green
Cena:
7 690 
EAN: 5053817253157

Popis produktu

Inovativní nafukovací karimatka s péřovou výplní, která ti poskytne komfortní spánek až do -40 °C. To vše při nízké váze, malém objemu a recyklovaném materiálu.

Kvalitní spánek je jeden ze základních požadavků pro plnohodnotnou regeneraci při každém výstupu. Při spaní v přímém kontaktu se studeným povrchem dochází k ochlazování 60x rychleji než za přispění vnějšího vzduchu, proto je nezbytné mít pod sebou kvalitní izolaci. 

Nafukovací karimatka Mountain Equipment AEROSTAT DOWN 7.0 ULTRA MAT WIDE REGULAR (rozšířená verze pro ještě vyšší komfort) díky inovativní technologii se 205 g peří uvnitř zabezpečí, že tvá izolace od země bude fungovat i v teplotách -40 °C. A to, ať už budeš spát ve stanu, winterraumu, v bivaku nebo přímo na sněhu a ledu. Díky vysoce odolnému svrchnímu materiálu ji jen tak lehce nezničíš a bude tě na tvých dobrodružstvích provázet po mnoho let. Je navíc dobře sbalitelná a šířka 63 cm a tloušťka karimatky 7 cm ti poskytne vysoký komfort pro klidný spánek. 

 • 205 g Kachního peří 90/10 s minimální plnivostí 700 cuin. 
 • Vertikální komory Helix baffle, které jsou uvnitř vyplněny pěnovou spirálou, zabraňující nechtěnému přemísťování peří uvnitř karimatky.
 • Povrchový materiál - polyester pevnosti 150D s TPU laminací.
 • Dvousměrný ventil pro komfortní nafouknutí a vyfouknutí karimatky.
 • Dodávané spolu s vakem Windsock™ pro snadné nafouknutí, dá se použít i jako lehký vak na věci.
 • Dodávané s opravnou sadou.
 • Hodnota R=5, testováno podle nové normy ASTM F3340.

Karimatka na celoroční použití

Extrémně vysoká odolnost, tloušťka 7 cm, dobrá sbalitelnost a excelentní izolace předurčují karimatku AEROSTAT DOWN 7.0 ULTRA MAT WIDE REGULAR k celoročnímu použití od stanu až po bivak na ledovci. kdy ti poskytne izolaci i v -40 °C (teplota Good Night Sleep Guaranteed)

Extrémně odolná tkanina 150D polyester

Povrchový materiál polyester s pevností 150 denier je vysoce odolný vůči oděru a díky ochranné TPU laminaci do sebe nenatahuje vlhkost. Pořád si ale zachovává vysokou míru sbalitelnosti, aby ti tvé vybavení v batohu nezabíralo příliš místa.

Kvalitní kachní peří s plnivostí 700+

Velmi kvalitní kachní peří pocházející z Číny obsahuje minimálně 90 % prachového peří, jeho plnivost je minimálně 700 cuin a splňuje etický DOWN CODEX®. Peří je šetrně čištěno vodou bez chemické úpravy. Tím jsou zničeni roztoči i prostředí pro jejich život, což ocení alergici. Peří si zachová svou důležitou mastnotu i loft, je dobře sbalitelné, má vysokou izolaci a nízkou hmotnost.

 • Minimální plnivost 700+ cuin.
 • Poměr prachového peří 90/10.
 • Splňuje DOWN CODEX®.
 • Dlouhá životnost.

DOWN CODEX® – symbol etického přístupu k chovu zvířat

DOWN CODEX® je kontrola původu peří, jeho kvality, etického a ekologického přístupu k chovu zvířat. Každý rok jsou farmy, ze kterých Mountain Equipment nakupuje peří, kontrolovány nezávislou švýcarskou organizací IDFL, aby splňovaly parametry nejvyšší kvality. To zaručuje vysokou kvalitu životních podmínek zvířat a tedy i kvalitu peří. Jedno bez druhého nefunguje.

 • Každý výrobek s peřím má unikátní kód, pod kterým lze dohledat původ peří a jeho parametry.
 • Komplexní a transparentní systém auditu původu peří, a to ze všech značek a kdekoli na světě.
 • Ve výrobcích Mountain Equipment je peří vždy pouze vedlejší produkt chovů na maso nebo vejce.

 

Helix Baffle

Nafukovací karimatka AEROSTAT DOWN MAT je tvořena patentovaným systémem vertikálních komor Helix baffle, které jsou uvnitř vyplněny pěnovou spirálou, zabraňující nechtěnému přemísťování peří uvnitř karimatky. Peří tak zůstává na svém místě a zabraňuje nežádoucí cirkulaci vzduchu v celém vnitřním prostoru, kvůli které by docházelo k nechtěnému ochlazování těla.

Unikátní plnící ventil

Spolehlivý plnící ventil, při použití jednosměrného nástavce umožňuje pohodlné nafouknutí karimatky. Při jeho vyjmutí dojde k rychlému a kompletnímu vyfouknutí karimatky a je tedy možné ji rychle a snadno sbalit. Pro zajištění slouží ještě ochranná klapka, díky které nedojde k nechtěnému otevření a úniku vzduchu. Vše je jasně barevně odlišeno a pevně přichyceno ke karimatce, všechny součásti tak budeš mít vždy k dispozici.

Inovace v nafukovacích karimatkách

Díky patentovanému systému WindsockTM naplníš karimatku pohodlně a rychle, stačí s odstupem 20 cm fouknout do vaku, který připneš k plnícímu ventilu, uzavřít a následně rolovat, aby se vzduch dostal do karimatky. V průběhu plnění vzduch z karimatky díky jednosměrnému nástavci ventilu neuniká

Při opakování tohoto postupu na několik nafouknutí vaku naplníš karimatku na požadovanou tvrdost. Není tedy nutné karimatku nafukovat ústy, což by mohlo být zdlouhavé a vysilující, navíc by se dovnitř dostávala vlhkost, která by mohla namrzat na vnitřních stěnách a způsobovat tak nepříjemný chladivý efekt, který by snížil komfort při spánku. Plnící vak je nedílnou součástí vaku na karimatku, takže ho nikdy nezapomeneš doma.

Garance dobrého spánku

Všechny karimatky jsou testovány novou normou ASTM F3340. Mountain Equipment navíc uvádí hodnotu „Good Night Sleep Guaranteed“, která byla naměřena při používání v reálných podmínkách a zohledňuje faktory jako například vítr a vlhkost.

Udržitelnost

Použití recyklovaných materiálů odráží úsilí Mountain Equipment dodávat vysoce funkční produkty, které poskytují nejlepší možnou kombinaci vysokého výkonu, odolnosti a nízké ekologické stopy.

Záruka 5 let

Bez ohledu na to, jestli jedeš k jezeru, na Matterhorn nebo Mt. Everest, tak se na své vybavení musíš spolehnout. Svým výrobkům důvěřuje i Mountain Equipment a za své produkty se nebojí postavit. Na základě mnoha let zkušeností a testování nabízí Mountain Equipment 5 let záruku na výrobní vady všech karimatek AEROSTAT. Pokud objevíš výrobní vadu, tak bez debat karimatku opravíme, vyměníme nebo ti vrátíme peníze.

Pozáruční servis

Pokud si sám vybavení poškodíš, servisní středisko v Mnichově to opraví. Stačí nám ho zaslat a my se o vše postaráme.

Parametry

Materiál
Druh izolačního materiálu:
peří
Množství izolačního materiálu:
180 g
Svrchní materiál:
150 D polyester TPU
Funkční prvky
Typ ventilu:
2-way self-sealing
Teplotní limity
Hodnota R:
5
Good Night Sleep:
-40 °C
Rozměry a hmotnost
Šířka:
63 cm
Délka:
185 cm
Balení
Balení obsahuje:
opravná sada